Історія ПДЮТ

Комунальний заклад « Палац дитячої та юнацької творчості»  – багатопрофільний позашкільний заклад, в якому навчається більше шестисот дітей в  53 гуртках та творчих об’єднаннях, працює з 1982року.

В Палаці працює 17 основних педагогів,   2 акомпаніатора . Із них 2 чоловіки – Відмінники освіти України, 2- керівники гуртка – методисти.

Нагороджені грамотами та медалями:

-        медаллю «Софії Русової»  -        1

-        МОН України                    -        2

-        ГУОН                                -        5

-        ВО                                     -       13

Одним із завдань Верхньодніпровського ПДЮТ , як позашкільного навчального закладу є надання додаткової освіти школярам міста і організація змістовного дозвілля для дітей та молоді. В Палаці працюють гуртки за чотирма напрямками  діяльності : науково-технічний ,естетичний , туристично -спортивний, гуманітарний.  Різноманітність гуртків Палацу задовольняє потреби дітей у додатковій освіті на 80%. Рівень надання освітніх послуг закладом достатній. Показником цього є участь вихованців гуртків в конкурсах обласного, всеукраїнського та міжнародного рівнів. В 2012 році : 7 перемог обласного рівня, 7 перемог всеукраїнського рівня ,23- перемоги міжнародні.

В Палаці традиційно проводяться заходи для дітей та молоді міста та району.

Районні заходи: до Дня молоді ( кінець червня), Дня захисту дітей ( 1 червня), Дня Святого Миколая, Новорічні та Різдв’яні ранки, організовується Вахта пам’яті ( 9 травня, Чорнобиль, вивід військ з Афганістану, день визволення району), конкурсні шоу- програми, відкриті змагання з техніки пішохідного туризму « Висота».

Щорічно проводяться районні конкурси дитячої творчості « Таланти багатодітної родини» та « Таланти твої, Україно».

Провідними колективами закладу є:

художній колектив народний ансамбль « Український сувенір»

( керівник Кальметова Д.Ю.);

зразковий художній колектив  дитяча телестудія « Ракурс»

( кер.Солдатенко Г.М.)

зразковий художній колектив  гурток петриківського розпису

( кер. Ткач І.Ю.),

зразковий художній колектив "Театр танцю "Пролісок" ( кер.Бацко Т.В.),

зразковий художній колектив гурток ліплення  "Колобок"

туристичний ( кер.Прядко О.Г.).

Ансамбль народної пісні «Український сувенір»

Заснований у 1982 році. За роки свого існування ансамбль «Український сувенір» неодноразово був Лауреатом обласних, всеукраїнських та міжнародних фестивалів. У 1982 році колектив став переможцем республіканського фестивалю «Пісня скликає друзів» в м.Одеса. В 1991 році успішно виступив перед космонавтами  в Зоряному містечку м.Москва. В 1992 році став Лауреатом міжнародного фестивалю дитячих колективів  причорноморських країн м.Євпаторія,1993 рік - Лауреат  міжнародного  фестивалю ім..Г.Цицалюка  м.Харків. 1994 рік – присвоєно  колективу почесне звання «Народний». 1998 рік –Лауреат міжнародного молодіжного  фестивалю у м.Кельце, Польща. 2002 рік – дипломант IV міжнародного дитячого фестивалю «Наша земля –Україна» МДЦ «Артек»,Крим. 2005 рік – переможець V міжнародного фестивалю «Каяльські читання» на Дону і Калитві( Росія) . 2006 рік –Лауреат всеукраїнського  фестивалю «Райдужний світ народних мелодій» у м.Харків. З 2006 по 2012 рік дипломанти  та лауреати Міжнародного дитячого фестивалю «Наша земля Україна» у МДЦ «Артек».

Гурт «Магніт»

Досягнення колективу :

-обласний фестиваль військово-патріотичної пісні "Світло вічного

вогню" ( 2004р.- лауреат, 2006р.-дипломант, 2008 р.- переможець

в номінації "кращий колектив фестивалю");

-обласний фестиваль туристичної пісні ( 2004р.- лауреат);

-обласний огляд-конкурс "Моє Придніпров'я" ( 2008р.-диплом III cт.);

-районний фестиваль "Барвистий віночок" ( 2007р.-переможець).

-районний фестиваль "Моє Придніпров'я" ( 2008р.- лауреат);

-районний фестиваль "Таланти твої, Україно!"( постійний учасник та

переможець).

Вихованці колективу Гудзь Володимир, Кісєльов Михайло

пісенну творчість обрали своєю професією.  Володимир та Михайло закінчили Одеську консерваторію.

Дитяча телестудія „РАКУРС” працює при Верхньодніпровському ПДЮТ з 1996 року. Її незмінним керівником є Відмінник освіти України, член Спілки журналістів України Солдатенко Галина Миколаївна. В 2005 році студії було присвоєно звання „Зразковий художній колектив”.

Дитяча телестудія „РАКУРС” – переможець багатьох обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів та фестивалів, серед  яких: Міжнародний фестиваль „Кришталеві джерела”, Всеукраїнський фестиваль „Веселка”, міжнародні фестивалі „Золота осінь Славутича”, „Прес-весна на Дніпрових схилах”, „Кінокімерія”, „Дніпро-Сінема” та інші. Студійці неодноразово ставали володарями обласної премії „Обдаровані діти – надія України”, творчі здобутки студії „РАКУРС” зафіксовані в фотоальбомі, виданому Національною Радою з питань телебачення та радіомовлення України.

Гурток «Петриківський розпис» існує у КЗ «Верхньодніпровський ПДЮТ» з 1992 р., з 2007 р. має звання зразковий художній колектив.

Кращі вихованки гуртка мають  персональні  виставки робіт, які демонструється в картинній галереї Палацу та є неодноразовими  переможцями районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів, демонструючи високий рівень своєї майстерності. Високими здобутками колективу гуртка є перемоги  його вихованців у всеукраїнському фестивалі  «Наша земля  - Україна» (МДЦ «Артек»),   у виставці «Традиційні ремесла України», конкурсах «На кращого майстра народних ремесел».

Гурток спортивного туризму є провідним колективом серед закладів подібного профілю у районі та області. Вихованці гуртка -  переможці та призери низки змагань обласного рівня:

- туристичних змагань на Кубок «Колобка» (Дніпропетровськ);

- відкритих змагань зі скелелазіння (Жовті Води);